Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /projektypiotr/ecoplan/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5918
O firmie | Ecoplan - konstrukcje dachowe i innowacyjne stropy

O firmie

ECOPLAN Sp. z o. o. z siedzibą w Mostkach, k. Włocławka jest firmą działającą na rynku w branży konstrukcji drewnianych, a szczególnie wiązarów prefabrykowanych łączonych na płytki kolczaste, innowacyjnych stropów skrzynkowych drewnianych oraz konstrukcji szkieletowych między innymi domów całorocznych i letniskowych.

Trzonem naszej firmy są doświadczeni projektanci, którzy wspólnie z dystrybutorem technologii płytek kolczastych – firmą Mitek Polska, byli prekursorami i popularyzatorami niniejszej technologii w Polsce.

Projekty konstrukcji dachowych wykonujemy przy wykorzystaniu programu Pamir, który jest najnowszym produktem dostępnym na rynku, dającym ogromne możliwości w projektowaniu i wspomagającym produkcję. Wykorzystywane oprogramowanie pozwala na zaprojektowanie konstrukcji zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi.

Nasz zakład produkcyjny jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający na  wykonanie konstrukcji drewnianych z niebywałą precyzją. Wykorzystywane przez nas drewno konstrukcyjne jest najwyższej jakości – suszone termicznie do wilgotności 12-18%, strugane czterostronnie z zaokrąglonymi krawędziami, którego parametry wytrzymałościowe są potwierdzone stosownymi znakami widocznymi na każdej z desek. Wykorzystujemy drewno konstrukcyjne o grubości przekroju 45mm i 60mm w klasie wytrzymałościowej C24, C27.

Podejmiemy chętnie współpracę z biurami projektowymi / deweloperami przy projektowaniu konstrukcji dachowych oraz ich realizacjach.

Oferujemy kompleksową obsługę i wsparcie w procesie budowlanym, obejmujące
w szczególności:

  • wykonywanie wycen konstrukcji dachowych na podstawie przesłanej dokumentacji lub rysunków budowlanych
  • wykonywanie projektów budowlanych konstrukcji dachu lub projektów budowlanych zamiennych, niezbędnych do złożenia w urzędzie
  • wyprodukowanie konstrukcji dachu w oparciu o sporządzony projekt wykonawczy, transport na miejsce budowy i montaż przez wykwalifikowaną brygadę
  • wykonanie dokumentacji powykonawczej, sporządzanej po montażu konstrukcji, zawierającej niezbędne atesty i gwarancji

Z czego wykonujemy konstrukcje?

Drewno

Konstrukcje wytwarzamy z drewna sosnowego lub świerkowego o wilgotności 13-16%, struganego lub niestruganego. Drewno dostarczają nam specjalistyczne nowoczesne tartaki wyposażone w suszarnie, gdzie deski suszone są termicznie w temperaturach 65-95 stopni. W takich temperaturach owady i zarodki pleśni obecne w tarcicy ulegają zniszczeniu oraz uwalniają się naprężenia w drewnie. Elementy, które się wykrzywiły podczas procesu suszenia są odrzucane. Drewno jest klasyfikowane w zależności wytrzymałości na klasy C16, C24, C27. Konstrukcje wykonane z tak przygotowanego drewna są równe i „nie pracują”, co jest bardzo ważne w przypadku montażu płyt gipsowo- kartonowych – płyty zamocowane na konstrukcji nie pękają.

Impregnat

Konstrukcje impregnujemy preparatem Fobos M-4, który zabezpiecza konstrukcje przed owadami, grzybami i działaniem ognia.

Płytka kolczasta

Bardzo ważnym elementem wykorzystywanej przez nas technologii jest płytka kolczasta. Jest to płyta z blachy stalowej (ocynkowanej lub nierdzewnej) z wytłoczonymi w niej kolcami. Po wciśnięciu jej, za pomocą pras o dużym nacisku (250 atmosfer) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na stałe. Zastosowanie jej jako elementu łączącego poszczególne elementy tarcicy w jedną płaszczyznę gwarantuje dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!