Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami:885-283-885

Skontaktuj się z nami: 885 283 885

Izolacja wełną granulowaną

Produkt niepalny – zbuduj bezpieczny dom!

Kompletna termoizolacja budynków mieszkalnych nowych oraz już istniejących, obiektów przemysłowych, sportowych i handlowych polega nie tylko na ociepleniu ścian zewnętrznych, ale również konstrukcji stropodachów wentylowanych i poddaszy nieużytkowych.
Altermatywą dla metod tradycyjnych jest wdmuchiwanie materiału izolacyjnego do wnętrza konstrukcji (metoda transportu pneumatycznego).

Jest to nowoczesna technologia izolacji termicznej. Wykonując usługę termoizolacji wykorzystujemy znakomity produkt granulowany o nazwie PAROC BLT9 wiodacego producenta wełny kamiennej w Europie -firmy PAROC.

Dlazego warto wybrać termoizolację stropu metodą transportu pneumatycznego?

7

PAROIZOLACJA

Wysoka paraprzepuszczalność produktu umożliwia szybki odpływ pary wodnej z przestrzeni wentylowanej, co w kontekście dużych oporów dyfuzyjnych , charakterystycznych dla betonowych stropów w dachach wentylowanych pozwala na pominięcie stosowania folii paraizolacyjnych.
Granulat PAROC BLT 9 jako materiał nienasiąkliwy, nie podciąga wody kapilarnie i nie absorbuje wilgoci z powietrza (nasiąkliwość wodą przy całkowitym zanurzeniu wynosi mniej niż 2%).

7

BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE

Granulat PAROC BLT 9 to materiał niepalny i nierozprzestrzający ognia. Posiada Euroklasę Reakcji na Ogień A1. Temperatura topnienia włókien w produktach z wełny kamiennej wynosi ponad 1000 °C. Klasyfikacja europejska produktu jest związana z zawartością organicznego lepiszcza, która nie zwiększa się z upływem czasu.
Produkt nie wydziela również toksycznego dymu. Zapewnia zatem bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańcom budynku.
Zastosowanie skalnej wełny granulowanej PAROC BLT 9 oznacza również brak możliwości rozwoju drobnoustrojów, grzybów,procesów gnilnych, itp. Ma to istotne znaczenie w kontekście zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców budynku.

7

TECHNOLOGIA

Termoizolacja przestrzeni betonowych stropodachów wentylowanych, jak również stropów lekkich, w tym drewnianych granulatem PAROC BLT 9 wykonywana jest metodą transportu pneumatycznego.
Metoda ta polega na dostarczeniu granulatu do izolowanej przestrzeni rurowym przewodem tłocznym, połączonym ze specjalnym agregatem, wytwarzającym silny strumień powietrza. Podanie granulatu odbywa się na zewnątrz budynku, co sprawia, że metoda ta jest nieuciążliwa dla mieszkańców budynku.
W odróżnieniu od tradycyjnych metod, technologia nadmuchu umożliwia dokładniejszą izolację termiczną miejsc trudno dostępnych w dużo krótszym czasie.

7

IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA

Granulat PAROC BLT 9 posiada bardzo dobre właściwości izolacyjności termicznej – λD ≤ 0,040 W/mK.
Łatwość zastosowania granulatu w trudno dostępnych miejscach zapobiega powstawaniu mostków termicznych, ograniczając tym samym straty ciepła .
Produkt tworzy jednolią warstwę izolacyjną, która skutecznie wypełnia puste przestrzenie pomiędzy legarami a konstrukcjami dachowymi.
Rezultatem tego są wymierne korzyści finansowe pochodzące z ograniczenia zużycia energii potrzebnej do ogrzewania budynku.

7

WŁAŚCIWOŚCI AKUSTYCZNE

Granulat PAROC BLT 9 jako materiał izolacyjny o wysokiej gęstości optymalnie izoluje akustycznie. Ta cecha produktu gwarantuje odpowiednią chłonność dźwięków pochodzących z zewnątrz i wewnątrz budynku. Skuteczne tłumienie dżwięków zapewnia komfort akustyczny oraz dobre samopoczucie użytkowników budynku.

7

ODPORNOŚĆ

Specjalna struktura wełny skalnej sprawia, że granulat PAROC BLT 9 nie osiada, nie kurczy się, nie zmienia swoich parametrów technicznych wraz z upływem czasu.

ZASTOSOWANIE TEJ METODY TERMOIZOLACJI UMOŻLIWIA ŁATWY DOSTĘP SERWISOWY DO PRZEWODÓW KLIMATYZACJI I WENTYLACJI, ZAŚ W CZASIE PROWADZENIA PRAC NIE POWSTAJĄ ŻADNE ODPADY MATERIAŁOWE.

Granulat wełny kamiennej Paroc BLT9

9

Gęstość nasypowa – ≤ 40 kg/m³

9

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła – λD ≤ 0,041 W/mK

9

Nasiąkliwość wodą przy całkowitym zanurzeniu- ˂ 2%

9

Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej – μ=1

9

Klasa reakcji na ogień – wyrób niepalny, klasa A1

9

Temperatura topnienia włókien – ˃ 1000°C

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE, A MY BEZPŁATNIE SPORZĄDZIMY WYCENĘ DLA CIEBIE